Revoluce ducha v britském v Birminghamu

Birmingham, Velká Británieo
21.10. 2017

Město tisíce řemesel vítá v srdci Birminghamu nový scientologický kostel na radostném slavnostním otevření, které se konalo v sobotu 21. října 2017.

Po celém světě si i lidé, kteří Birmingham důvěrně neznají, zamilovali tolik věcí, které z této metropole v srdci Británie vzešly. Od umělců po průmysl, od letadel po Shakespeara a dokonce i pouliční lampy – Birmingham po staletí osvětloval cestu jak průmyslově, tak kulturně.

V tomto městě, které je velmi hrdé na svou minulost – a které se stále rozrůstá, znovuobjevuje a prosperuje – se konala slavnostní oslava otevření v duchu spolupráce na prosperující budoucnosti. Nebo spíše to byl den, který představoval podstatu Birminghamského odvážného motta: Kupředu.

Tak tomu bylo a v duchu tohoto dne prohlásil pan David Miscavige, církevní vůdce scientologického náboženství: „Když padne tato zahajovací stuha, tak se zvedne opona… a tak se stává povinností každého Scientologa pozvednout toto město, a tím proměnit průmyslovou revoluci v revoluci duchovní.“

Birmingham je i nadále lídrem v oblasti výroby a průmyslu a slavnostní otevření oslavilo Birminghamského ducha inovací, to vše v rytmu elektrického rytmu města. V popředí stála óda na ikonické metalové kořeny Birminghamu, kterou podpořila skupina hodnostářů hovořících o cenných památkách navrácených komunitě a o snech uskutečněných díky nástrojům pro život zakladatele scientologie L. Rona Hubbarda.

V souladu s tímto duchem partnerství a v návaznosti na mnoho měst, která otevřela své dveře novým Scientologickým církvím, Birmingham zdaleka není příběhem úspěchu přes noc. Ve skutečnosti církev spolupracuje ruku v ruce s komunitními skupinami a dobrovolníky v této oblasti již více než dvě desetiletí a spojuje se s jednotlivci a skupinami v rámci programů na podporu gramotnosti, protidrogových iniciativ, osvěty v oblasti lidských práv a mravní výchovy.

Ve skutečnosti a za posledních 12 měsíců pomohli místní dobrovolníci a členové církve distribuovat tisíce brožur Pravda o drogách, čímž se celkový počet oslovených osob od doby, kdy církev začala v oblasti působit, vyšplhal na více než 140 000 osob. Dalším tisícům lidí se dostalo vzdělání v oblasti univerzální morálky díky distribuci knihy L. Rona Hubbarda Cesta ke štěstí, jakož i výtisků Deklarace lidských práv OSN. Slavnostní otevření nového zařízení Církve tak poslouží jen k rozšíření rozsáhlé humanitární pomoci.

Nové zařízení Scientologické církve v Birminghamu bylo postaveno v roce 1930 a stojí na pozemku o rozloze více než 24 000 metrů čtverečních v kosmopolitním okrsku Moseley. Objekt je uznán památkovou rezervací a nyní je věrně zrekonstruován, včetně tradičních birminghamských červených cihel, obkladů z portlandského kamene, dubových dveří a nádherného britského mramoru. Celkově je nyní objekt o rozloze 4 170 metrů čtverečních připraven sloužit komunitám v celé Střední Anglii.

Při uvedení tohoto závazku k životu se k přítomným scientologům a hostům připojili významní hodnostáři, aby nové zařízení přivítali. Mezi nimi byli např: Yann Lovelock BEM, hlavní poradce Birminghamské rady náboženství; Dr. Paul Baiden-Adams, ředitel britské organizace Multikulturní podpůrné služby; paní Diana Coad, zástupkyně Národní aliance pro prevenci drog; a paní Decima Francis MBE, zakladatelka nadace Od chlapectví k mužství.

Yann Lovelock, hlavní poradce Birminghamské rady náboženství, hovořil o tom, co tento den předpovídá jako předzvěst zlepšení života občanů jeho města: „To, co dnes všichni vítáme, je otevření střediska, které přispívá k dobru Birminghamu; které přispívá k lepšímu uvědomění si toho, kdo jsme my osobně a čím můžeme přispět k obecnému blahu. Toto centrum je z vaší strany obrovský závazek a já, který vás vítám jako duchovní partnery, se těším na vaše úsilí, které přispěje k tomu, že se nejen naše město, ale i svět stane lepším místem.“

Dr. Paul Baiden-Adams, ředitel britské Multikulturní podpůrné služby, vyzdvihl svůj úspěšný příběh v pomoci ohrožené mládeži překonávat překážky na cestě k vlastnímu úspěchu: „Když se snažíte mluvit s mladými lidmi, musíte jim říct: ‚Hej, já jsem jiný – přináším odlišnost‘, a pak to raději splňte. Vezměte si jednoho mladíka, jehož snem bylo stát se pilotem – ale nemohl studovat. Stál tam na okraji propasti, jeho sen na druhé straně a mezi tím nic než naděje. Tak jsem ho naučil o Studijní technologii a „gradientu“, on to aplikoval a začal se učit: výšku, směr větru, rychlost přistání. Teď ten chlapec může létat, protože se Studijní technologií L. Rona Hubbarda se vaše sny mohou stát skutečností.“

Diana Coadová, zástupkyně Národní aliance pro drogovou prevenci, na vlastní oči pozorovala život zachraňující účinky Narcononu, odvykací technologie vyvinuté L. Ronem Hubbardem: „Když někomu pomůžete úspěšně bojovat s drogami, nezachraňujete jen jednoho člověka, protože život jeho rodičů, bratrů, sester a dětí byl také zničen. Ve skutečnosti za každého jednotlivce, kterého zachráníte, pomáháte stovkám dalších a já už se nemohu dívat na to, jak vlády, nemocnice a lékaři selhávají, jak selhávají závislí a jak selhávají jejich rodiny. Takže boříte zdi mezi minulostí a přítomností, mezi selháním a úspěchem, a tím dáváte britským rodinám budoucnost.“

Decima Francis, zakladatelka dynamické neziskové organizace nadace Od chlapectví k mužství, hovořila o kráse pomoci bližním: „Scientologická církev a učení pana L. Rona Hubbarda mi připomínají Shakespearovy sonety, ve smyslu: ‚To, co je krásně zpracováno, povznáší lidského ducha. A pan Hubbard měl tento intelekt, srdce i duši. Věděl, že musí pomoci ostatním nahlédnout za fyzickou podobu, v níž jsou ubytováni, k tomu, kým skutečně jsou. Jaký to dar, vzít tak složité věci a udělat je tak jednoduché. No, faktem je, že L. Ron Hubbard dává každému člověku sílu – aby mohl pozvednout svou duši až k nebi.“

Nové církevní místo poskytuje návštěvníkům úvod do Dianetiky a Scientologie, počínaje Informačním centrem pro veřejnost. Jeho expozice, obsahující více než 500 filmů, představují víru a praxi scientologického náboženství a život a odkaz zakladatele L. Rona Hubbarda.

Informační centrum také podrobně informuje o mnoha humanitárních programech, které scientologie podporuje. Patří mezi ně celosvětová iniciativa v oblasti vzdělávání o lidských právech, dalekosáhlý program protidrogové výchovy, prevence a rehabilitace, celosvětová síť gramotnostních a vzdělávacích center a program scientologických dobrovolných duchovních, který se stal největší nezávislou humanitární silou na světě.

Birminghamská kaple zajišťuje setkání scientologických věřících, která zahrnují nedělní bohoslužby, svatby a jmenovací obřady. Bude také hostit celospolečenské akce, které jsou otevřené členům všech vyznání. Zařízení dále zahrnuje několik seminárních místností a učeben a celé křídlo věnované scientologickému auditingu (duchovnímu poradenství).

Otevření nové scientologické církve v Birminghamu přichází v období rychlé expanze tohoto náboženství, kdy vzniklo 60 nových scientologických církví od Los Angeles po Tampu, od Londýna po Milán, od Johannesburgu po Tokio a od Tel Avivu po Kaohsiung. Za posledních deset let se díky těmto otevřením náboženství rozšířilo po celém světě více než za předchozích 50 let dohromady.

V roce 2017 byly otevřeny nové scientologické církve v Aucklandu na Novém Zélandu; v San Fernando Valley v Kalifornii; v Miami na Floridě; v Kodani v Dánsku; a právě minulý týden v irském Dublinu.

V příštích 12 měsících se plánuje otevření dalších center v kulturních epicentrech v Evropě, Latinské Americe, Severní Americe a Africe.